DENONCIMI/Berisha publikon mesazhet nga Velipoja: Ndërtesat e Pëllumb Gjokës, Lucës dhe familjareve të Harushës nuk preken me dorë

0Shares
0

Prej disa ditësh ka nisur nje aksion ne Velipoje, nga ku jane prishur me shume se 25 subjekte te cilat sipas IKMT jane pa leje dhe prishin hapesiren publike ne prani te detit.

Ne fakt, ka patur tensione dhe perplasje, pasi pronaret kane dokumentat dhe kane pretendime te forta per ndertesat e tyre. Kete gje e ka kerkuar dhe kryebashkiakja  Volta Ademi, e cila i ka bere thirrje IKMT dhe autoriteteve te mos jene selektive ne prishjen e tyre.

Sot raportohen rreth 24 ndertesa te prishura dhe kane nisur rreth 6 hetime per disa prej pronareve. Sakaq, nje mesazh ne adrese te Berishes, ish-kryeministrit, ka ardhur duke treguar anen tjeter te medaljes me ndertesa qe ende nuk jane prishur.

Behet fjale per ndertesat e Pellumb Gjokes, Luces dhe familjareve te Harushes, te cilet sipas Berishes jane miq te kryeministrit Edi Rama.

Lexoni mesazhet dhe shikoni fotot e denoncimeve 

Mirmbrema doktor une qe po te shk jam një qytetar nga velipoja lidhur me aksionin e ikmt per shembjen e ndertesave pa leje
kta po i shmbin nje i nanes tjetri i njerkes sot u mesy lokali i ish kryetarit te komunes Nikoll Marku dhe u shemb por nga ana tjeter Dashamirit dhe mikyt te edvin droges as ti shkonin në oborr sbehet fjal ai qe e ka mbush velipojen kanabis Pellum Gjoka respekte anonim

Pershendetje doktor. Dje perseri edvin kristaq gjoka me shmbjet ne Velipoje tregoi se i sherben vetem krimit dhe asnje dite nuk ka punuar per interesin e qytetareve. Dikush ta pyes edi krimin se perse IKMT nuk veproi njesoj dhe per resortin qe pellumb gjoka ka ndertuar para disa viteve ne ortakeri me gjergj lucen , plazhin Ada. Perse nuk u prek viluni beach ne pronesi te familjareve te luan harushes? Edvini godet vetem qytetaret e thjeshte dhe forcon krimin ne te gjitha anet. Pa u rrezuar edi rama nuk do kete mbaresi dhe lumturi per shqiptaret.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje