Vajza e Lasgush Poradecit gjen gafen e testit te matures me poezine e Lasgushit

Ndaje

Maria, vajza e Lasgush Poradecit e ka treguar me mire se kushdo se cfare niveli jane specialistet e ministrive te Rilindjes.

Ajo ka publikuar nje poezi te Lasgushit qe ishte ne testin e marures ku tregon mungesen e madhe te njohurive te atyre qe bejne testin.

“Kjo poezi e Lasgush Poradecit kish rene ne testet e maturave 2020 me date 11 qershor 2020. Ne test thuhej qe si eshte kuptimi i fjales “dlirnja” dhe alternativat ishin
1) gezohem
2) çlirohem
3)gjunjezohem
4) shmangem.

Ata qe bejne testet jane komplet injorante. Asnjera nga keto nuk eshte kuptimi i fjales dlirnja. (strofa e katert) Turp te kene. Ju si mendoni?

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje