ZYRTARE/44 raste me koronavirus në vend, shtohet dhe numri i të shtruarëve në spital

0Shares
0

291 testime, nga te cilat jane konfirmuar pozitive 44 raste me koronavirus, nje rekord i ri.

22 raste ne Tirane, 6 ne Kruje, 4 ne Durres, Shkoder dhe Kamze, 2 raste ne Lushnje dhe nga nje rast ne Vlore dhe ne Elbasan.

Ministria ben me dije se jane 349 persona aktive me koronavirus ne te gjithe vendin.

Nga 40 personel shëndetësor të testuar kanë rezultuar pozitivë 9 prej tyre, të gjitha kontakte, ndërsa janë shëruar 21 qytetarë duke e çuar numrin e të shëruarve mbi 1 mijë që nga fillimi i epidemisë.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/607231873230888/?v=607231873230888&notif_id=1591693767183434&notif_t=live_video_explicit

COVID-19 – Statistika (11 Qershor 2020)
Testime totale 19562
Raste pozitive 1385
Raste të shëruara 1001
Raste Aktive 349
Humbje jete 35 (Qarku Tiranë 21, Durrës 6, Fier 4, Vlorë 1, Shkodër 2, Kukës 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:
Tiranë 211
Shkodër 42
Krujë 32
Kamëz 23
Durrës 16
Mat 9
Lushnje 5
Tropojë 2
Korçë 1
Librazhd 1
Mallakastër 1
Lezhë 1
Pukë 1
Berat 1
Ura Vajgurore 1
Vlorë 1
Elbasan 1

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje