Thaci tek selia e PD, folen per Kosoven dhe zhvillimet e pritshme

Ndaje

Presidenti i Kosoves ka vizituar ne seline e partise kryetarin e PD, Lulzim Basha Duke befasuarvoas debatevevte ashpra me ish liderin e PD, Sali Berisha.

Vete Basha ka treguar se per cfare kane biseduar.

“Me Presidentin e Kosovës
@HashimThaciRKS biseduam për zhvillimet aktuale & ato të pritshme në Kosovë.Forcimi i shtetit të Kosovës,bashkëpunimi me partnerët SHBA&BE për të përmbyllur bisedimet me Serbinë duke respektuar sovranitetin & tërësinë territoriale,integrimi euroatlantik janë sfidat e Kosovës në të cilat unë dhe PD do të vijojmë të japim mbështetjen dhe kontributin tonë të pakursyer. Jam i bindur se me pjekuri, durim, forcë e mençuri politikanët e Kosovës do t’i tejkalojnë me sukses të gjitha sfidat që kanë përpara”, shkruan Basha.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje