Thaci paralajmeron largimin nga politika

Ndaje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi sot para gazetarit Çim Peka në SYRI TV se do të tërhiqet nga jeta politike.

“Unë nuk do jem kandidat për president në zgjedhjet e ardhshme.

Pas disa muajsh nuk do mendoj se do rikandidohem për president. Do kem një jetë tjetër. Është e mjaftueshme pas dy dekadash me përgjegjësi politike,” tha ai.

“Unë largohem në rrethana kur vendi është në drejtimin e duhur,” tha Thaçi.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje