Paloka: Deputetet e listes jane te Rames, kane mision te mbajne ne kembe parlamentin e Nices

Ndaje

Nenkryetari i PD, Edi Paloka tha sot pas takimit te Rames me deputetet e listes se edhe keta te fundit jane pjese e teatrit qe luan Rama me Shqiperine.

“Për mëngjes teatër kukullash, për drekë dramë, për darkë komedi. Teatër dhe vetëm teatër. Kaq mund t’u ofrojë Edi Rama shqiptarëve për të bërë që të duken si të pavarur ata që i fut nga njëri xhep dhe i nxjerr nga tjetri.
Skena që patë nga kryesia e Kuvendit, ku dikush bën si zemërthyer për sistemin dhe dikush tjetër si dashnor i zgjedhjeve të lira, është vetëm një pjesë e dështuar teatrale e regjisorit kryeministër. Ata janë të gjithë në një thes dhe i vetmi mision që kanë është të mbajnë në këmbë parlamentin e kalbur nga votat e blera me drogën e Niçes dhe korrupsionin e Edvinit”, deklaroi Paloka.

Rama kerkoi sonte vemendje nga Basha duke kerkuar qe te nderhynte per te siguruar voten per reformen zgjedhore. Kryeministri ka perdorur voten e deputeteve te listes te kaloje vendime dhe ligje qe kurre nuk kalonin ne nje perlament normal. Pasi i ka perdorur kaq shume secilin prej tyre perfshi edhe ata qe kishte ne takim, synon te transferoje garancine per listat e ardhshme nga Ps tek PD permes fteses per Bashen per negociata me ta.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje