DETAJE/COVID-19 nuk është larguar, raste të reja në Berat, Durrës dhe Pukë

Nga raportimet deri në orën 09:45 mësohet janë regjistruar 9 raste të reja me COVID-19 në Shkodër, 3 në Durrës 2 në Berat dhe 1 në Pukë.

Përsa i përket rasteve të reja në Berat, mësohet se një burrë nga lagja Barikade e Beratit ka shfaqur simptoma dhe ka njoftuar 127, pas telefonatës së bërë nga familjarët e tij, ky i fundit është dërguar menjëherë në Tiranë.

Nga ana e Drejtorisë së Shëndetit Publik janë marrë masat për të gjetur vatrën e infektimit. Edhe rasti i dytë i cili është shfaqur në bashkinë e Urës Vajgurore është ky person i cili kishte shkuar në Tirane në spital ku kishte gruan të sëmurë, dhe mendohet se është infektuar atje.

Në Shkodër janë në total 29 raste aktive me COVID-19, ndërsa në të gjithë vendin janë 305 raste.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje