Pasuri marramëndëse, Kristiano Ronaldo hyn zyrtarisht në klubin e miliarderëve

Cristiano Ronaldo është bashkuar zyrtarisht në klubin e miliarderëve përkrah stërgjyshërve të tjerë sportivë Floyd Mayweather dhe Tiger Woods, duke e bërë atë lojtarin e parë të futbollit me dhjetë figura.

35-vjeçari, i cili u emërua futbollisti më i paguar në planet në vitin 2020, sipas Forbes, është gjithashtu atleti me fitime më të larta në mbyllje pasi bëri gati 1.9 milion paund vetëm përmes Instagramit.

Me gjithsej 429.3 milion ndjekës në të gjitha platformat e mediave sociale, si dhe pagën dhe shpërblimin e tij vjetor 65 milion dollarë në klubin aktual Juventus, Ronaldo mbetet një nga atletët më të paguar në sport.

https://www.instagram.com/p/B8M8MAUA-jY/?utm_source=ig_embed

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje