Futbollisti i njohur Balloteli poston foton e Dojna Memës, mesazhi për protestën që u mbajt në Tiranë

Ndaje

I famshmi Mario Balloteli eshte solidarizuar me viktimat e përdhunimit si dhe me demonstruesit që ngritën zërin kundër ngjarjes dhe fenomenit të dhunimit seksual të femrave në Shqipëri.

Ai publikoi një foto të moderatores Dojna Mema, e cila mbante në dorë një pankartë ku shkruhej: “Pse meshkujt kanë frikë burgun? Për të njëjtën arsyen pse femrat kanë të ecin në rrugë çdo ditë.”

“Ndal çdo lloj forme të dhunës!”- shkroi Baloteli në “Instagram”.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje