DETAJE/Arrestohen babë e bir në Mallakastër, Berisha e publikoi ngjarjen një ditë më parë

0Shares
0

Babe e bir jane vene ne pranga në Mallakastër. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se gjatë kontrollit të ushtruar me dronë, në zonën e Çorrushit, Mallakastër, u konstatua një rast tentative kultivimi të bimëve narkotike.

Policia ka vënë në pranga shtetasit Petrit Ismaili, 44 vjeç dhe Mehmet Ismaili, 27 vjeç, pasi në afërsi të tokës së tyre, u evidentuan 95 bimë narkotike cānabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Policia deklaron se kontrolli i territorit do të vijojë pa ndërprerë, duke kontrolluar çdo cep të territorit, edhe në zonat më të largëta, falë përdorimit të flotës së dronëve dhe helikopterëve.

Ndërkohë dje, ish-kryeministri Sali Berisha publikoi denoncimin e një qytetari dixhitial, i cili thoshte se “është arrestuar për drōgë vëllai i narkokryetarit monist të Mallakastrës” Qerim Ismaili dhe se ka “ndërhyrje të fuqishme nga narkoshteti për lirimin e tij”.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje