“Deklarata bombë”, Ish-deputeti për ri infektimin e mjekut: Tani do të hidhen dyshime të forta për konfirmimet e ardhshme

0Shares
0

Tritan Shehu eshte ndalur sot tek rasti i riinfektimit te nje mjeku me koronavirus, çka per te eshte nje lajm “bombe” qe nuk duhet kaluar lehte.

Ne nje reagim te tij, ish-deputeti thote se ky rast i sotem duhet marre seriozisht dhe te analizohet, pasi hedh poshte dhe pretendime per imunitet pas infektimit apo dhe per perpjekjet per shpikjen e vaksines.

”A e kuptojne keta se nje konfirmim i tille eshte nje “gjetje” boterore, qe godet teorite e imunizimit e perpjekjet per vaksinen, dhe si i tille duhet publikuar e mbrojtur ne mediat me te medha te shkences”,-shkruan ish-deputeti.

Sipas tij, ndonje rast i dyshuar per ri infektim ne Japoni a ShBA mbas investikimeve te thella nuk u konfirmuan si te tilla, por si mbetje viirusale, duke hapur nje debat shkencor te gjere.

“Ndersa ne Tirane behen deklarime te tilla “bombe”, duke qene i bindur edhe pa asnje studim imunologjik, qofte dhe i thjeshte ky.
Me te tille pa pergjegjeshmeri e mungese thellesie kerkimi perpara deklarimeve kaq te rendesishme, ne fakt hidhen hije te forta dyshimi per cdo deklarim e konfirmim te deritanishem apo te ardheshem”,
-shkruan ish-deputeti.

Sot ne te gjithe vendin u konfirmuan 20 raste me koronavirus, ndersa riinfektimi i personelit shendetsor erdhi pas 3 muajsh.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje