Vetëm 13-vjeç, diplomohet në SHBA me 4 gradë të asociuara

Me dashurinë e tij për video-lojerat dhe zenkat e vogla me motrën e tij më të madhe, Jack Rico mund të duket si çdo 13-vjeçar tjetër.

Por Rico nuk eshte normal, mediat shkruajne se eshte i jashtezakonshem.

Jack Rico është diplomuar në 4 fusha të ndryshme për një periudhë dy vjeçare në Kolegjin Fullerton, ku përfundoi me sukses 61 njësi duke fituar grada në histori, art dhe shprehje njerëzore, sjellje sociale dhe shkenca sociale.

“Ende nuk mund të besoj vërtet se kam arritur diçka të tillë. Nuk e dija se mund ta bëja atë vërtet.” tha Jack për NBC4.

Megjithëse kolegji ka rreth 21,000 studentë nga vende të ndryshme, Presidenti i Kolegjit Fullerton Greg Schulz tregoi se Rico dallohet nga e gjithë turma.

Rico u diplomua në Kolegjin Fullerton në Kaliforni fundjavën e kaluar, duke e bërë atë studentin më të ri për të arritur atë rezultat në historinë e shkollës 107-vjeçare, konfirmoi kolegji për CNN.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje