Reagon Ambasadorja Yuri Kim: Ja pse Bashës i thërras ‘Luli’

Ndaje

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim reagon dhe ndaj komenteve dhe deklaratave qe te tjeret mund te bejne ndaj saj dhe marredhenieve me kreret e partive politike. Ajo ka treguar ditën e sotme se pse kreut të opozitës, Lulzim Basha i thërret shkurt ‘Luli’.

Me një reagim në Twitter, duke komentuar deklarata e gazetarit Çim Peka, është shprehur se i thërret Bashës për shkurt, pasi ata janë kolegë.

“Kjo është e pakuptimtë. Ai më thërret mua ‘Yuri’ dhe unë i thërras ‘Luli’.Pse? Sepse ne jemi kolegë dhe miq’, shkruan Yuri Kim në Twitterin e saj.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje