EMRAT/OFL ndalet në Tiranë, formulari shkon tek të dënuarit për vrasje dhe vjedhje

Ndaje

OFL pas ndalesës në Kukës është rikthyer në qarkun e Tiranës ku i ka dërguar formularin e deklarimit të pasurisë 3 të dënuarve në kryeqytet dhe 1 në Kavajë.

Në Tiranë formulari i ka shkuar Ylli Murati, i dënuar për vjedhje me arëm, B.H, i dënura për drogë si dhe E.T, për vjedhje me dhunë.

Blendi Hasani, banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe E. T., banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Vjedhja me dhunë”;

Po ashtu në Kavajë formulari i ka shkuar Spartak Kazazi, banues në Kavajë, i dënuar për veprat penale “Vrasja me paramendim, e kryer në bashkëpunim” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Këtyre 4 personave OFL u kërkon të deklarojnë pasurinë në formular brenda 48 orëve dhe më pas t’i dërgohen përgjigjet SPAK-ut, ose në të kundërt sekuestrohen menjëherë.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje