Videoja e Veliut për nënën e 15-vjeçarit/Si e komenton Rama: Nuk ishte përpjekje për të justifikuar dhunën…

Kryeministri Edi Rama e pranoi se drejtori i Policise Ardi Veliu gaboi me videon qe tregoi para komisionit te sigurise, per nenen e 15-vjeçarit të dhunuar.

Duke folur para gazetareve, Rama nuk e justifikoi gjate Veliun, por pavaresisht gjestit qe nuk e komentoi gjate, Rama prape e lavderoi dhe nuk foli ne asnje moment per shkarkimin e tij.

Ne kete rast ka gabuar, e them me bindje. Jam i prirur ti besoj ndjeses publike dhe sqarimit qe ai dha sesa moralisteve te ketij vendi. Nuk ishte nje perpjekje per te justifikuar dhunen, pasi punonjesi i policise eshte i pezulluar dhe eshte çuar ne hetim peanl”,-tha Rama.

Tek 1:14:13 ne video:

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/263965414846665/

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje