Rama prezanton spitalin e katërt në rast se godet vala e dytë, kur parashikon normalizimin e ekonomisë

Ndaje

Kete here, Kryeministri Edi Rama u kushtoi pak minuta kohe gazetareve, i shoqeruar dhe nga ministrja e Shendetesise Ogerta Manastirliu.

Rama foli i ulur para ambjenteve te spitalit COVID 4, duke dhene keshtu mesazhin se pritet qe nje vale e dyte te godase serish vendin.

Kryeministri nënvizoi edhe një herë se virusi nuk ka ikur prandaj po merren të gjitha masat.

“Virusi ende nuk ka ikur është ende këtu. Duhet të jemi gati për një valë të dytë.  Ky spital u bë gati për të qenë pjesë e frontit të përballjes nëse do na duhet të përballemi me flukse qe kalojnë kapacitetet e spitaleve që janë përgatitur për të përballuar luftën e COVID-19”

Rama tha se në vitin 2021 pret rikthim të plotë të parametrave ekonomik.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/263965414846665/

VIJON..

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje