EMRAT/Shembet miniera në Artanë, humb jetën tragjikisht inxhinieri dhe punonjësi

Ndaje

Dy punonjës në minierën e Artanës kanë humbur tragjikisht jetën si pasojë e një shembjeje që ndodhi gjatë punës.

Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike në Kosovë ka publikuar identitetin e dy punëtorëve pas ngjarjes së rëndë.

Sipas njoftimit të lëshuar për media, viktimat janë Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifaj. Idriz Gerbeshi ka qenë xehëtar dhe banonte në Hajvali, ndërsa Haki Arifaj inxhinier i diplomuar i xehetarisë nga fshati Gllogovc, Komuna Lipjan.

Siç njoftoi ministria, shembja në minierë ka ndodhur në mënyrë të papritur ndërsa shtohet se ka qenë një masë shkëmbore.

/DRONI.al/

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje