COVID-19/Rregulli i ri në Angli, nuk lejohet seksi në shtëpi me një person që nuk jeton po aty

0Shares
0

Rregullat e reja në fuqi nga sot e bëjnë të paligjshme kryerjen e marredhenieve seksuale në shtëpi me dikë me të cilin nuk jeton.

Kjo është ajo që shtetasit britanike duhet te dine.

Cfarë kuptojnë rregullat e reja?

Rregullat nënkuptojnë që njerëzit në Angli nuk lejohen të shoqërohen me këdo në një hapësirë private, shtepie, nese ata nuk jane njerezit me te cilet jetojne.

Më parë, një person që vizitonte shtëpinë e dikujt për seks, do të kishte qenë ai që shkelte masat – por ndryshimi i rregullit tani do të thotë që të dy njerëzit do të shkelnin ligjin.

Po për vendet publike?

Tashmë është e paligjshme të bësh seks në një vend publik, dhe rregullat rreth kësaj mbeten të pandryshuara.

Për kë nuk zbatohet ndalimi?

Legjislacioni i ri nuk vlen për njerëzit e mëposhtëm;

Profesionistët e sportit
Njerëzit që marrin pjesë në funeralet
Personat e cenueshëm që ikin nga rreziku i dhunës
kujdestarët
Ata me angazhime pune të pashmangshme
Ata që lëvizin në shtëpi
Ata persona që duhet të marrin ndihmë mjekësore

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje