Vatrat e reja janë në spitale, por Rama “bën përgjegjës” Bashën: Po rrezikon shëndetin dhe jetën e njerëzve

Ndaje

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja Manastirliu gjejne habi tek takimi i fundit i kryedemokratit Basha, pas te cilit jane mbledhur qindra qytetare per ta degjuar lidhur me planin qe ai ka per ta nxjerre vendin nga kriza.

Reagimet e fundit te qeverise lidhur me kete tubim ka qene te ashpra duke e cilesuae Bashen te papergjeshem dhe qe mund te sjelle kosto tek njerezit.

Por, te mos harrojme qe rastet e reja me koronavirus, nuk kane qene fare nga tubimet apo protestat, pasi sipas burimeve nga ministria, 20 aktive me koronavirus diteve te fundit kane qene nga spitalet, sidomos ne QSUT, me personel te infektuar dhe me paciente te shtruar.

“Të rrezikosh shëndetin dhe jetën e njerëzve për të luajtur një pllakë gramafoni!”, shkruan Rama ne Twitter.

Basha është gjobitur dy herë, si dhe i është hequr patenta për shkak të takimeve në Durrës dhe grumbullimit te protesta për Teatrin në kohë pandemie.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje