Shtohen rastet, rezultojnë me koronavirus dhe dy mjekë në një qendër shëndetësore në Tiranë

Ndaje

Dy mjekë në qendrën shëndetësore numër 9 në Tiranë janë prekur koronavirusi.

Ata janë testuar ditën e djeshme dhe mësohet se kanë rezultuar pozitivë, por nuk dihet gjendja e tyre.

Kujtojme se ne personelin mjekesor ne Tirane jane te infektuar rreth 20 persona, te cilet jane infektuar nga nje infermiere disa dite me pare.

Sakaq, dhe pse kryeqyteti eshte vatra me e rrezikshme, rastet kane shperthyer dhe ne rrethe, me infeksione ne Lushnje, Bulqize dhe Mat.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje