Veliaj leviz me masa te shtuara sigurie ne Tirane

Ndaje

Kryetari i Bashkise Erion Veliaj ka vijezuar korsite e bicikletave pergjate rruges qe con te blloku ku e ka shtepine por duket se nuk po i shijon dot.

Ora news publikoi disa pamje permes te cilave dukej makina e kryetarit Veliaj qe shoqerohej me masa te shtuara sigurie, shoqeruar nga nje makine e Gardes.

”Pas shembjes së Teatrit Kombëtar, kryetari i Bashkisë së Tiranës ka nisur të lëvizë në mbrojtjen e Gardës. Ende nuk dihet se përse kjo masë e shtuar, kur vetë Veliaj deklaron se preferon të lëvizë me biçikletë.

Këtë e tregojnë pamjet e filmuara këtë të enjte, sapo ai del nga banesa në Kodrën e Diellit.

Ajo çfarë ngre pikëpyetje dhe është e paqartë është se përse Kryebashkiaku shoqërohet me eskortë dhe nën masa shtesë mbrojtje.

Fillimisht prezenca e këtij automjeti u pa si rastësi, por Garda e shoqëroi gjatë gjithë rrugës.

Pyetja lind, përse një Kryebashkiaku që deklaron se u shërben qytetarëve dhe është mes tyre me biçikletë, i duhet mbrojtje?”, transmeton Ora news, nje tv i cili prej diaa kohesh ndjek hap pas hapi kryetarin i cili akuzohet si nje mashtrues dhe i korruptuar./DRONI.al

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje