Pozicioni qe ul rrezikun e infeksionit me covid 19

Ndaje

Shoqata “Prokore”, që bashkon prostitutat zvicerane, thotë se ka pozicione seksuale që ndihmojnë në uljen e rrezikut të infeksionit koronavirus.

“Doggy style” sipas tyre, është një nga këto pozicione. Sipas një deklarate të nënshkruar nga prostitutat zvicerane, këto pozicione lejojnë gruan të mbajë fytyrën larg nga klienti i saj.

Ndër masat e ndryshme për të mbrojtur shëndetin e prostitutave dhe klientëve propozohet që çdo “takim” të zgjasë jo më shumë se 15 minuta.

Pas çdo klienti, duhet të lahen çarçafët dhe peshqirët në një temperaturë të paktën 60 gradë.

Po ashtu, rekomandohet përdorimi i maskave, dorezave, prezervativëve dhe dezinfektuesve.

Nga ana e punonjëseve të seksit kërkohet që të mos prekin sendet personale të klientëve.vp

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje