Budina: Nuk kemi ndermend te bejme parti

Ndaje

Regjisori Edmond Budina tha sot se Levizja per Teatrin dhe takimet e saj ne te gjithe vendin nuk kane per qellum te bejne nje parti.
Budina tha se ne jemi ngritur per te sjelle qytetarine ne politiken qytetare, ndersa po fliste perpara qytetareve ne qytetin e Lushnjes.

“U ngritem ne proteste per te mbrojtur nje prone publike qe po vidhej permes nje ligji antikushtetues, si dhe u ngritem per te ndalur shembjen e nje ndertese me vlera kulturore dhe te trashegimise te paperseritshme. Ajo ishte nje veper 83 vjecare nderkohe qe Tiraan eshte 100 vjecare”, tha Budina.

Regjisori tha se qeveria e filmoi shembjen per te thene me pas se pavaresisht qendreses per dy vjet e 3 muaj une e shemb temoullin e qendreses, e shemb tempullin e qytetarise.
Levizja per Teatrin zhvilloi takimin e rradhes ne Lushnje ku u mblodhen firma per peticionin qe kerkon ngritjen e teatrit aty kus ishte dhe si ishte.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje