Skender Brataj tregon pse u shtuan infeksionet ditet e fundit

Ndaje

Ndërkohë që pritet hapja e vendit,  në ditët e fundit ka pasur një rritje të numri të infektuarve me Covid-19.

Në Open në Top Channel foli, kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj ku dha një shpjegim për këtë rritje të numrit. Sipas Brataj numri është rritur nga ulja e vigjilencës.

“Shikohet që është ulur vigjilenca. Njerëzit mendojnë se virusi ka ikur dhe nuk i kushtojnë shumë vëmendje masave të distancimit social. Pastaj numri është rritur në dy vatra, dje në Call Center dhe sot në spital”- tha Brataj./ Hapur.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje