Rama imiton Bashën dhe fillon nga turet, viziton fermerët në Lushnjë: Kemi rilindur dhe bujqësinë

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ka filluar te provoje turin me takime, duke imituar liderin e opozites Basha, i cili troket dere me dere qe nga biznesi e deri te qytetari i thjeshte. Rama ka kanë qenë mëngjesin e sotëm pranë fermerëve në qytetin e Lushnjes, duke patur prane dhe ambasadorin e BE.

Kreu i Qeverisë u bëri apel fermerëve që të organizohen në kooperativa, si e vetmja zgjidhje, sipas kreut të Qeverisë, që prodhimet të shiten.

“Kemi rilindur bujqësinë dhe për këtë flasin faktet. Me durim duhet të bëjmë gjithçka. Media nuk merret me lajmet e mira, por me të këqijat. Merret me disa që hedhin në tokë domatet e nuk sheh këtë realitet, sepse nuk dëshiron. Ne si qeveri jemi në mbështetje të bujqësisë, Shqipëria e BE po investojnë në sektorët bujqësorë”, tha Rama.

Me heret,kur Lulzim Basha ka vizituar fermeret e Lushnjes, keta te fundit i kane shprehur rezerva dhe pakenaqesi, ndersa e çuditshem eshte fakti qe sot disa pronare aty jane shprehur te kenaqur dhe flasin me mburrje.

#RESPEKT🙏Lushnjë – Në një nga fermat më të mëdha të mbarshtimit të lopëve dhe përpunimit të qumështit, e cila nisi me pak krerë disa vite më parë dhe ku sot, me mbështetjen financiare të qeverisë dhe të BE-së, po realizohet një projekt i shkëlqyer transformimi kuptimplotë, shembull kuptimplotë ndër plot të tjerë, i Rilindjes Rurale🐄🥛🐑🍀🌾🌞#ShqipëriaqëDuam🇦🇱☀️

Publiée par Edi Rama sur Mercredi 27 mai 2020

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje