Këlliçi: Përdorimi pas vdekkes i Maks Velos nga Erjon Veliaj, i turpshëm

Ndaje

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi tha sot se perdorimi pas vdekjes i Maks Velos nga Erjon Veliaj, i turpshëm.

“Të duash veprën tënde është normale, por të duash Teatrin, veprën e tjetrit, është dashuri për arkitekturën! Dhe Maks Velo e kishte këtë dashuri, çka një shkatërrimtar si Erion Veliaj nuk mund ta kuptojë! E turpshme përdorimi që i bëre sot Maksit pas vdekjes!”, shkruan Kellici.

Maks Velo ishte kunder shembjes se Teatrit nderkohe qe Veliaj po krijon idene permes disa aktiviteteve se Veliaj kishte edhe nje mbeshtetje nga Velo i cili u nda nga heta pak dite me pare.Sot ai inaguroi nje kinema ne Laprake me emrin Maks Velo,

Të duash veprën tënde është normale, por të duash Teatrin, veprën e tjetrit, është dashuri për arkitekturën! Dhe Maks Velo e kishte këtë dashuri, çka një shkatërrimtar si Erion Veliaj nuk mund ta kuptojë! E turpshme përdorimi që i bëre sot Maksit pas vdekjes!

Publiée par Belind Këlliçi sur Mercredi 27 mai 2020

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje