Meta kthen ne Parlament ligjin qe favorizon pronaret e jahteve

Ndaje

Presidenti Ilit Meta ka vendosur ti kthejë për shqyrtim në Kuvend ligjin për “aktivitetet e turizmit detar”. Ligji i diskutua gjate per shkak se ulte tarifat e ankorimit te jahteve ne portet shqiptare.

Ligji “për aktvitetet e turizmit detar” përcakton llojet e mjeteve lundruese turistike, rregullat për aktivitetet e turizmit detar dhe infrastrukturën e nevojshme për ushtrimin e tyre.

Sipas ministrit te Turizmit, Blendi Klosi ky kuader i ri ligjor eshte i nevojshem per t’iu pergjigjur kerkeses për hyrjen dhe qarkullimin në ujërat territoriale shqiptare të mjeteve lundruese turistike.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje