Rama ‘bllokoi’ fundjavën, KMSH njofton besimtarët: Namazi i Bajramit do të falet në xhami

Ndaje

Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin “Skënderbej”, ashtu sikur ishte shndërruar në traditë.

Lajmin e ka konfirmuar Hoxhë Ahmed Kalaja, i cili përmes një postimi në “Facebook” bën me dije se secili besimtar do ta falë Bajramin në xhami.

Mësohet se i gjithë ky ndryshim ka ardhur si pasojë e situatës së krijuar nga pandemia Covid-19 dhe vendimit te kryeministrit Edi Rama per te mos lejuar levizjen gjate fundjaves.

Postimi në fjalë:

Bajrami do te falet ne oren 06:00. Ne te gjitha shtepiat e Allahut qe quhen Xhamia.
Mos perhap panik, mbill shprese edhe gezim!

Sonte pas namazit faljes se jacise darkes do te jene edhe fishekzjarret e festes!
Gezuar Per Shume Vjet!”, shkruan Hoxhë Ahmed Kalaja.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje