PAMJE TE RENDA/”Armë, dhunë, fjalor të pistë”, Ky është terrori ndaj aktivistëve para pak shkatërrimit të teatrit

Ndaje

Terror, dhunë dhe fjalor te pistë. Kjo jane ato qe do te shihni ne pamjet alarmante qe sapo kemi arritur te marrim, ku protagoniste jane policia e shtetit.

Keto jane pikerisht pamjet qe vijne nga aktivistet te cilet kane qene viktime e kesaj dhune, pak minuta para se te hidhej ne ere Teatri Kombetar.

Siç shihet nga pamjet, te cilat jane perkthyer dhe ne anglisht, policet kryejne terror me arme ne dore, shajne aktivistet dhe i dhunojne ata.

Pamjet jane nje kunderpergjigje e forte, per ata qe mbrojten fort policine e shtetit duke mohuar para fakteve dhunen e ushtruar.

Shihni pamjet qe nuk duan koment:

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje