“Nuk e kemi braktisur tryezën e zgjedhores”, Yuri Kim vlerëson Bashën: Presim që liderët e tjerë të tregojnë këtë lidership

Ndaje

Ambasadorja e BE, Yuri Kim ka reaguar ndaj deklaratës së Bashës për reformen zgjedhoren duke thënë:

“Mirëpresim vendimin e Bashës për të përfunduar reformën elektorale. Presim që liderët e tjerë të tregojnë këtë lidership të ngjashëm.”

Basha u shpreh sot se tryeza e reformës zgjedhore nuk është braktisur, por është bojkotuar vetëm në datë 18 pasi po dhunoheshin qytetarët dhe aktivistët.

I pyetur per sistemin danez te zgjedhjeve te propozuar nga ambasadorja, Basha tha se ka kohe te mendohet per sistemin me te mire, por detyra kryesore e nevojshme eshte shporrja e Edi Rames, sic tha Basha, dhe kete gje Basha theksoi disa here se do ta largoje me vote.

/DRONI.al/
loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje