“Kush po luan”, Basha flet para gazetarëve: Rama po bllokon reformën zgjedhore, do e largojmë me votë

Ndaje

Pas thirrjes se forte te ambasadores se SHBA, se reformat nuk jane lojera, Basha ka folur para gazetareve duke u shprehur se do te vijoje detyren e saj per ta nxjerre vendin nga kriza dhe per tiu dhene qytetareve zgjedhje te lira dhe te ndershme.

Basha u pyet nga gazetaret, lidhur me ambasadoren Kim, e cila tha se nuk do tolerohen pazaret dhe lojerat, Basha tha se ai qe ben lojera eshte Edi Rama, i cili po perpiqete bllokoje reformen zgjedhore, por PD pritet te mos e lejoje kete gje.

I pyetur per sistemin danez te zgjedhjeve te propozuar nga ambasadorja, Basha tha se ka kohe te mendohet per sistemin me te mire, por detyra kryesore e nevojshme eshte shporrja e Edi Rames, sic tha Basha, dhe kete gje Basha theksoi disa here se do ta largoje me vote.

Lulzim Basha LIVE – Komunikim me gazetarët

LIVE – Komunikim me gazetarët

Publiée par Lulzim Basha sur Vendredi 22 mai 2020

vijon..

/DRONI.al/

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje