Japin doreheqje nga keshilli bashkiak i Velise, njeri eshte surprize

Ndaje

Du anetare  të Këshillit Bashkiak Te Tiranes kane dhene doreheqjen pas shembjes se Teatrit Kombetar. Nga 61 anetare te Keshillit votuan per shembjen 56 anetare, pothuajse te gjithe drejtore dhe zvministra te qeverise, te mireshperblyer me para publike.

Anëtarja e Keshillit, dikur anetare e LSI, Genta Mezini, me anë të një emaili ka njoftuar kolegët e tij se ka dhënë dorëheqjen nga Këshilli bashkiak dhe arsyet sipas saj, janë personale

Mezini shprehet se nuk ka ndërmend ti bëjë publike arsyet e vetëlargimit nga Këshilli.

Personi tjeter ka qene surprize

Ervin Mete, kryetar i G99, parti e formuar nga Erion Veliaj dhe ish-zv/ministër në qeverinë e Ramës, ka dhënë dorëheqjen nga këshilli bashkiak.

Dorëheqja e tij është pranuar në mbledhjen e këshillit bashkiak të datës 18 maj.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje