Infermieri bën krahasimin alarmant me foto: Ky është ndikimi që pati koronavirusi tek unë

Ndaje

Mike Schultz, një infermier 43-vjeçar nga San Francisko, argëton normalisht 30,000 ndjekësit e tij në Instagram duke postuar selfie muskulare, video stërvitjesh dhe fotografi në çift me të dashurën e tij.

Por në një nga postimet e tij më të fundit në Instagram, ai nuk po tregonte muskujt e tij ose një selfie pas stërvitjes. Në vend të kësaj, Schultz postoi një krahasim alarmant krah për krah të trupit të tij para dhe pas luftës së tij gjashtë javore me COVID-19.

Schultz është një nga 38 personat që besohet se u sëmur nga virusi pasi mori pjesë në Festivalin Dimeror në Miami. Festivali u zhvillua 4-10 Mars – duke përfunduar një ditë përpara se Organizata Botërore e Shëndetit ta shpallte koronavirusin një pandemi.

Ndërsa shqetësimet për virusin po rriteshin ndërsa më shumë raste shfaqeshin në pjesë të ndryshme të SH.B.A.-së, shumica e qyteteve nuk kishin shkuar ende në mbyllje dhe shumë njerëz në përgjithësi po shkonin për jetën e tyre të zakonshme ditore.

“Unë nuk mendoja se ishte aq serioze, por sa pashe qe gjerat filluan te ndodhnin e besova,” tha Schultz për BuzzFeed News. “Mendova se isha mjaft i ri për të mos ndikuar tek unë, dhe unë e di se shumë njerëz e mendojnë këtë.”

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje