DETAJE/Dy rastet e reja që rikthyen Fierin në hartën COVID, një tjetër vatër në Durrës

Ndaje

Dy rastet e reja të konfirmuara në Fier, që e rikthyen ne harten e te prekureve, janë një çift bashkëshortësh.

Rastet janë kontakt me të njëjten vatër infeksione që është shfaqur dy javë më parë, ku mësohet se çifti i bashkëshortëve  janë infektuar pas kontakteve me farmacistin i konfirmuar pozitiv me koronavirus disa ditë më parë.

Ndërkohë, mesohet se rasti i ri i konfirmuar me koronavirus në Durrës është një punonjëse fasonerie pjesë e grupit të repartit që tashmë është mbyllur deri në shuarjen e vatrës së infeksionit.

Sot, pati nje rritje te rasteve me koronavirus, ne 12 te tilla, ndersa numri i te shtruarve ka shkuar ne 17, me 5 paciente ne terapi intensive.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje