Aleanca per Teatrin, te gjithe te Pedonalja sot ne 19.30

Ndaje

Aleanca per Teatrin ka bere thirrje per proteste kete pasdite ne 19.30 perpara Pedonales, pasi forcat e policise kane rrethuar truallin e teatrit.

”Vepra u krye dhe sot kanë filluar të mbulojnë skenën e krimit duke rrethuar pronën e Teatrit Kombëtar!
Nuk do të lejojmë të fillojnë punimet!
Duam Drejtësi për shkatërrimin e Teatrit dhe dhunimin e demokracisë!”, thujet ne deklarate.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje