Rama kujtoi historinë e një pacienti të dashur në koma, Kryemadhi: Mos përdor fëmijët sa herë ke halle politike

0Shares
0

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi nuk e ka lene pa pergjigje kryeministrin Edi Rama, i cili e permendi disa here ne seancen e sotme parlamentare.

Kryeministri tregoi në Kuvend një moment nga jeta e tij, kur tha disa vite më parë, ka patur një njeri të dashur në spitalin e Massachusetts, ku sot rreshtohen mijëra viktima.

Në lidhje me këtë deklaratë të Ramës, Kryemadhi shkruan se “Shprehjen më të mirë të dashurisë për fëmijët mund ta bëjmë duke mos i përdorur ata sa herë kemi halle politike dhe ligjore”.

Kryeministri perfundoi dhe ‘dashurine’ me Presidentin Ilir Meta, ku ketij te fundit i permendi shtëpitë në det dhe në fshat, ndërsa vëllezërit Budina i ka quajtur komunistë, që bënin gjithçka për të qenë në skenë gjatë diktaturës.

/DRONIi.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje