“Mora një mesazh në telefon…”, Rama: Unë kam ardhur në politikë për sukses dhe për bindjet e mia

Ndaje

Edhe kryeministri Edi Rama eshte ndalur sot gjate fjales se tij ne Kuvend tek Teatri Kombetar, ku ka vijuar me ironite ndaj atyre qe e mbrojten kauzen dhe vijojne ta mbrone ate.

Rama tha se ka marre nje mesazh ne telefon keto dite ku dikush i shkruante se si nuk u lodh prej 20 vitesh dhe arriti te shembte Teatrin Kombetar.

Rama iu pergjigj ketij mesazhi duke treguar se ka ardhur ne politike per sukseset e tij dhe per bindjet e tij dhe per ti bere te gjitha realitet.

Gjithashtu, gjatë fjalës së tij në Kuvend, kryeministri Rama duke folur për mënyrën sesi u menaxhua kriza e koronavirusit u shpreh se brenda majit Shqipëria do të jetë e hapur tërësisht.

Po ashtu kreu i qeverisë u shpreh se edhe nëse do të na vijë një valë tjetër më e rëndë se ajo që kaluam, do të përballojmë me sukses.

SOT NE KUVEND

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 21 mai 2020

vijon..

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje