DETAJE/Vetëm 5 raste të reja, por në të gjithë Shqipërinë ka 167 raste aktive me koronavirus

Ndaje

Rastet e reja me koronavirus ne vendin tone janë, 3 në Durrës, 1 në Tiranë dhe 1 në Krujë.

Deri më sot janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 në të gjithë vendin 969 qytetarë. Prej tyre, rreth 80% janë të shëruar. Aktualisht janë 167 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Durrës dhe Krujë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 13 persona. ISHP njofton se aktualisht në spitale janë ende të shtruar 14 persona, ku 3 prej tyre janë në terapi intensive. Mësohet se deri më tani janë shëruar 80% e të prekurve nga koronavirusi.

STASTISTIKA

Testime totale 13825
Testime molekulare 12759
Testime serologjike 1066
Raste pozitive 969
Raste të shëruara 771
Raste Aktive 167
Humbje jete 31 (Qarku Tiranë 18, Durrës 6, Fier 3, Vlorë 1, Shkodër 2, Kukës 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:
Tiranë 55
Durrës 47
Krujë 31
Shkodër 10
Berat 10
Kamëz 9
Fier 2
Elbasan 1
Mirditë 1
Korçë 1

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje