VIDEO/PD sjell pamjet nga bllokimi i rrugës në Elbasan: Nuk kanë urdhër shkresor, protesta po i rrëzon dita-ditës

Ndaje

Partia Demokratike ka denoncuar serish me pamje bllokimin e rrugeve ne vend. Sipas pamjeve te Luciano Boçit, forcat shqiponja dhe ato rrugore kthejnë mbrapsht të gjithë personat jo rezidentë të Tiranës, pavarësisht se janë pajisur me leje.

Rama ka urdhëruar shegertin e tij të Ministrisë së Brendshme të bllokojë përsëri rrugën në rrethrrotullimin e Bradasheshit”,-shprehet Boçi.

Madje Boçi bën krahasimin me nje dite me pare, kur nuk kishte proteste, dhe bllokime nga policia nuk ishin prezente ne asnje rruge te vendit.

Rama përtej cubizmit televiziv, e di mirë që protesta po e zhbjerr dhe rrëzon atë dita-ditës.Teatri është varr i hapur dhe pret kufomën e tij politike.

Dje Lleshi bërtiste se policia e Ramës dhe e tij zbatonte ligjin dhe kur merrte zvarrë protestuesit, gra e fëmijë. Po sot cilin ligj po zbaton policia z. Lleshi?!

Po dje që nuk kishte protestë, pse nuk kishte pengesë policore?!Askush nga policët e shefat e tyre nuk disponon një urdhër shkresor.Thjesht i kanë thënë në telefon ose FCB.

Këtu është katandisur ligji e shteti.Por çfarëdo të bëje Rama dhe shegerti i tij i vogël, fundi tashmë është volusor.Protestat e qytetarëve nuk ndalen.Ne jemi krah tyre“,-shprehet ish-deputeti.

Publiée par Luciano Boci sur Mercredi 20 mai 2020

Publiée par Luciano Boci sur Mercredi 20 mai 2020

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje