LAJM I FUNDIT/Rriten sërish shifrat, shënohen 15 raste me koronavirus

Ndaje

186 persona te dyshuar jane testuar per koronavirus ne vendin tone dhe brenda 24 oreve jane konfirmuar 15 raste me koronavirus.

Ministria e Shendetsise ben me dije se rastet e reja jane 13 ne Durres, 1 ne Shkoder dhe 1 ne Tirane.

Persa i perket pacienteve te sheruar, behet me dije se jane 16 te sheruar, dhe 15 paciente te shtruar ne spital, ku 3 prej tyre jane ne terapi intensive.

Ne te gjithe vendin, jane 175 persona aktive me koronavirus.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/611700712767333/

Nga fillimi i epidemisë janë kryer mbi 13, mijë testime molekulare dhe serologjike. Deri tani janë mbi 1 mijë testime serologjike në personel shëndetësor, me një pozitivitet të përgjithshëm rreth 8%.

COVID-19 – Statistika (20 Maj 2020)
Testime totale 13621
Testime molekulare 12555
Testime serologjike 1066
Raste pozitive 964
Raste të shëruara 758
Raste Aktive 175
Humbje jete 31 (Qarku Tiranë 18, Durrës 6, Fier 3, Vlorë 1, Shkodër 2, Kukës 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:
Tiranë 57
Durrës 44
Krujë 33
Shkodër 15
Kamëz 10
Berat 10
Fier 3
Elbasan 1
Mirditë 1
Korçë 1

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje