FOTO/Në spital vetëm me të brendshme, infermierja merr masë disiplinore

0Shares
0

Një infermiere në një repart te spitalit ne Rusi ka marre mase disiplinore pasi kishte veshur ‘të brendshme femrash’ poshte veshjes se saj mbrojtese shumë transparente.

Fotografia e saju be virale pasi nje pacient e nxorri i shtruar në një spital në Tula, 100 milje në jug të Moskës, i cili tha se nuk kishte ‘ankesa’ nga shtrati i tij.

Por shefat e spitalit nuk u argëtuan dhe ndëshkuan infermieren për ‘mosrespektim të kërkesave për veshje mjekësore’.

Mjekja pa emër në të 20-at e saj thoshte se ishte ‘shumë e nxehtë dhe seksi’ per te veshur uniformën e infermierëve.

Përkundër kësaj, ministria rajonale e shëndetësisë raportoi se ‘u bë sanksion disiplinor ndaj infermieres të departamentit të sëmundjeve infektive që shkelte kërkesat per (uniformat)’.

Daily Mail shkruan se deri të martën, Rusia kishte gjithsej 299.941 raste të infeksionit, me një numër zyrtar të vdekjes prej 2.837.

Shumë ekspertë besojnë se statistikat ruse nënvizojnë nivelin e vërtetë të vdekjeve. Zyrtarisht, Tula ka pasur 2,637 infeksione me 19 vdekje.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje