Veliaj ironi me lacjanet kur flet per protesten e Teatrit: “Grupseksioni i artit nga Laci”

Ndaje

Ndersa po fliste per protestat e Teatrit Kombetar, kreu i bashkise Erion Veliaj tha se po shkonte drejt kompromisit para pak dy vitesh. “Por me pas erdhi grup seksioni i artit nga Laci dhe filloi protesta”, tha Veliaj.

Kryetari i Bahkise po jepte nje interviste me gazetarin Denis Minga tek Report tv.

Kreu i Bashkise se Tiranes ka nje fjalor te renduar diskriminues ndaj qytetareve te Tiranes, por te tallet me banoret e Lacit, kesaj here duke bere nje diskriminim krahinor,  ishte e papritur.

Vendosja e Velise perballe banoreve lacjane duke i konsideruar ata sikur nuk marrin vesh nga kultura, tregon se cili eshte ndjenja se brendshmi per kedo qe e perceptojene si kundershtar politik.

Veliaj fill me pas ka fyer edhe Presidentin Meta pas deklarates se kesaj pasditeje. Veliaj tha se Meta ka nje periudhe ventilimi, i ndodh cdo qershor.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje