U lirua muaj më parë nga burgu, kush është ‘Rrem Paturri’, autori i 15 grabitjeve

Ndaje

Policia sot ka arrestuar Andi Rexhepin ose i njohur ndryshe si ‘Poturri’. Një emër jo pak i njohur në fushën e grabitjeve duke nisur që nga shtëpitë e ‘yjeve’ në Greqi deri tek arrestimi së fundmi për grabitjen e Postës në Krujë.

Dhe në fakt për këtë të fundit ai u konsiderua dhe si ‘koka’ i bandës së grabitjeve por më pas u la i lirë për shkak të mungesës së provave.

Por sot Policia ka vërtetua autorësinë e tij në 15 grabitje në vitet 2018- 2019 kryesisht në banka, argjendari, karburante etj. Andi Rexhepi u dënua në Greqi për vjedhje e grabitje por u arratis nga burgu. Ai aty ishte pjesë e një bande shqiptarësh që grabisnin shtëpi, kryesisht të ‘yjeve’ grekë.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje