Maturantët në shkollë, 16 nxënës dhe 1 mësues rezultuan me temperaturë në Tiranë

0Shares
0

Në të gjithë shqipërinë Rreth 1500 maturantë nga 31000 që do u nënshtrohen 4 provimeve të maturës, por ka dhe nga ata që kanë zgjedhur të mos rikthehen në bankat e shkollës por të punojnë individualisht.

Sot, ne 18 Maj, dyert e shkollave u hapen per maturantet, te cilet ishin te detyruar te zbatonin protokollet e higjenes dhe jo vetem ku u eshte matur dhe temperatura dhe pse kritika te forta ka patur nga njerez publike se kthimi ne shkolla dhe auditore perben rrezik.

TCH shkruan se ka patur raste kur disa kane rezultuar me temperature. Në Tiranë, 17 persona, 16 nxënës dhe 1 mësues të klasave të 12-a nuk janë lejuar të ndjekin mësimin, pasi temperatura u ka rezultuar më e lartë se 37.5. Numri më i lartë ishte në shkollën e mesme Qemal Stafa, me 11 nxënës dhe 1 mësues. Me pas gjimnazi sinan tafaj me 4 raste , e 1 nxënës te Sami Frashëri.

Për 3 javë, nga 18 maji deri në 5 qershor maturantët do të zhvillojnë 15 orë përsëritje në mjediset e shkollës te dezinfektuara dhe me masa mbrojtëse, maska e doreza.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje