Djali i poetit merret zvarre, cfare i shkruan Edi Rames kur pa te birin nen shkelmat e policeve

Ndaje

Dhuna policore e paadites se sotme ishte kaq brutale sa tronditi gjithe vendin. Nje skuader policesh u hodhen mbi te rinjte e ulur ne rruge, sikur te kishin pire gjithe hashashin e Tepelenes apo Krujes.

Ka zera se perdorin edhe stimulues por nuk eshte e verifikuat.

Nje nder personat qe policet terhoqen zvarre e duke i rene me shqelma ishte edhe nje student i Akademise se Arteve. Ai eshte djali i nje poeti dhe gazetari, Rexhep Shahut.

I ati ka nje porosi per Edi Ramen pasi pa te birin te dhunohej pa pike meshire nga disa rrugace me uniforme policie.

“Edi Rama!
Im bir Blendi Shahu qe sheh ne foto nuk eshte terrorist.
Eshte student i Akademise se Arteve. Ata qe i bejne keq atij behen qyqe…”, shkruan Shahu.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje