Gazetari zbulon detaje për policin që ngacmoi vajzën në rrugë: Ka bërë arrestime të bujshme, është gjysh

Ndaje

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar zhvillimet e ditëve të fundit me policinë e shtetit, ku jo me pak se disa dite nje polic, terhoqi vemendjen duke ngacmuar nja vajze nga brenda makines se tij. 

Hoxha thotë se ky rast është i rëndë, por është individual. Gazetari dha detaje se policia i cili më pas u pezullua ka bërë arrestime të bujshme, madje është i madh në moshë.

“Në çdo veprim policor ku filmohet po të shikosh ka elementë të shkeljes së detyrës. Në rastin konkrete sigurisht polici duhet të jetë e kujdesshme. Kombinimet e patrullave janë policë të rinj, që e kanë mirësjelljen në komunikim, por edhe të vjetër. Por problemi tjetër është çfarë frymë përcillet te policia. Ka policë edhe të vjetër edhe të rinj. Ai i para disa javë ishte i vjetër dhe ka bërë arrestime të bujshme. Ishte një polic që ishte gjysh. Kishte kaluar një karrierë të gjatë në policinë. Edhe ai në rastin e protestës, nuk kishte goditje, por tërheqja e volejbollistet baltosi veprimin e policisë. Policia e shetit ka shumë taktika.

Sjellja individuale është ajo që ka ndodhur me vajzën. E ka bërë një polici ne ekspereriencë, i cili flaku karrierën e vet. Policia e shtetit është një organizatë . Polici duhet të jetë fytyra”, tha gazetari.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje