Gruaja tek Onkologjia me koronavirus, fillon testimi i mjekëve dhe infermierëve

Ndaje

Një grua e konfirmuar me koronavirus ka ngjallur alarm në repartin e shërbimit të Onkologjisë në QSUT, sipas ISHP.

Bëhet fjalë për një grua rreth 40 vjeçe nga Tirana.Përgjigja pozitive e gruas është dërguar sot, gjë e cila ka bërë që stafi i Onkologjisë të marrë masa duke u testuar fillimisht.

Përgjigjet pritet të dalin gjatë pasdites së sotme dhe në vijim të rezultatit do të vijohet më tej me karantinimin ose jo të stafit.

Kujtojme se u konfirmuan me heret dhe 6 raste, me 4 ne Kruje dhe dy ne Berat.  Priten detajet nga ministria ne perditesimin e saj.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje