Raporti i BERZH për ekonominë/Reagon Basha: Ramavirusi zgjodhi të paguajë oligarkët

Ndaje

Kryetari Basha iu referua të dhënave të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim e cila ka bërë parashikime për rënien ekonomike të shumë vendeve, teksa ne reagimin e sotem eshte ndalur tek ekonomia.

Ajo që pritet, sipas raportit, është që Shqipëria të ketë rënie 3 herë më të madhe se Maqedonia e Veriut dhe Serbia.

Basha lidhur me kete raport ka thene ne Twitter,se ekonomia jonë pritet të tkurret me 9%, më keq se në cdo vend tjetër.

RAMAVIRUSI zgjodhi të paguajë me paratë e shqiptarëve miqtë e tij oligarkë dhe jo njerëzit e bizneset. Prej RAMAVIRUSIT njerëzit janë sot pa punë, të varfëruar dhe pa asnjë mundësi të përballojnë krizën’,-shprehet Basha.

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje