Vijojnë testimet për të burgosurit, zbulohet sa raste janë ende aktive

Ndaje

Nga 18 të burgosur dhe të paraburgosur që kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në burgje, 15 prej tyre kanë rezultuar negativ në testin e dytë dhe zyrtarisht rezultojnë të shëruar, ndërsa 3 prej tyre vijojnë të jenë të infektuar.

Njëri prej të prekurve vijon të jetë në Spitalin e Burgut pasi vuan nga diabeti, si sëmundje bashkëshoqëruese.

Burime nga Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve konfirmojnë se Spitali i Burgut do të vijojë të qëndroj COVID, pasi eksziston frika se mund të ketë një valë të dytë shpërthimi të COVID-19.

Rasti i parë që u identifikua në burgun 313 ishte një i dënuar italian, i cili më pas ia ngjiti edhe disa të burgosurve të tjerë. Sot në vendin tonë u identifikuan 4 raste të reja në rang vendi, duke e cuar në 876 numri në total të të prekurve.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje