Rama: Duhet të jemi të përgatitur për një valë tjetër të Covid-19

Ndaje

Pas shqetesimit qe kane ngritur disa prej eksperteve, por dhe atyre nga bota, dhe vete kryeministri Edi Rama e ka pranuar se mund te prekemi nga nje vale e dyte e virusit.

Ne nje dalje nga depoja e re farmaceutike, Rama u shpreh se pavarësisht se vendi e ka përballuar mirë deri tani situatën e krijuar nga koronavirusi, çdo gjë mund të ndodhë dhe se për këtë duhet të jemi të përgatitur për eventualitetin e një vale të dytë.

Duhet të jemi gati çdo gjë mundtë të ndodhë , është shumë problem kjo situatë e hapjes, sepse edhe mënyra se si shikohen gjërat, njerëzit u lehtësuan edhe hajt mo se s’ka gjë, shumica e kupton që gjithcka ishte rezultat I shtrëngimit të fort, ne duhet të përgatitemi shumë fort për eventualitetin e një vale të dytë tjetër, do zoti të mos na sjellë përpara kësaj sprove, ndaj duhet të jemi të përgatitur“, tha Rama.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/239801230623281/?t=0

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje